Ingrida Kuprevičiūtė

„Gydančių namų“ įkūrėja, gydomosios mitybos specialistė, knygos „Vėžys 24/7“ bendraautorė.

 

Mano kelias link „Gydančių namų“ prasidėjo 2013 m., kai lydima savo svajonės išvykau į Didžiąją Britaniją studijuoti mitybos mokslų. Dar studijuojant kilo mintis pasinerti į onkologijos sritį, bet kolegės mane atkalbėjo nuo šios minties dėl mano didelio jautrumo. Jei gyvenime kas skirta, tikiu, visi keliai į tai vis tiek (anksčiau ar vėliau) atveda. Taip atsitiko ir su manimi. 2016 m. laikiau diplomą savo rankose ir pradėjau intensyvią darbinę veiklą Lietuvoje: pravedžiau šimtus paskaitų visoje Lietuvoje įvairiomis mitybos temomis, įkūriau „Gydančią lėkštę“ (www.gydantilekste.lt) bei konsultavau žmones, sergančius autoimuninėmis ligomis bei turinčius įvairius virškinimo sutrikimus.

Vieną dieną iš Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sulaukiau kvietimo pravesti seminarų ciklą onkologinių ligų tema. Po keletos mėnesių sulaukiau tuometinio POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos) direktoriaus Virginijaus Šaulio kvietimo prisidėti prie knygos rašymo. Taip prasidėjo mano kelias į onkologiją. Įstojau ir baigiau „Onkologinės mitybos institutą“, o dabar savo žinias onkologinėje srityje gilinu pas gydytoją Nasha Winters (https://www.drnasha.com/), kuri perduoda specialistams visas per 30 m. sukauptas žinias bei moko naujo, metabolinio požiūrio į onkologines ligas.

Pradėjus dirbti su onkologinėmis ligomis sergančiais žmonėmis pamačiau, kad daugeliu atveju žmonėms reikia padėti ne tik su mityba, bet ir su emociniais dalykais, vaikystės traumomis, įvairių baimių įveikimu, streso mažinimu, fiziniu aktyvumu, limfinės sistemos atstatymu... Visi šie dalykai gali būti net svarbesni už mitybos pokyčius. Supratau, kad norėdama pasiekti  geriausių rezultatų ir būti maksimaliai naudinga žmonėms, turiu burti komandą ir sukurti tokią aplinką šiems žmonėms, kad jie galėtų jaustis saugiai – taip, kaip būdami namuose, kuriuose yra apglėbti dėmesiu, rūpesčiu ir meile. Taip ir gimė „Gydantys namai“. Šiai dienai žengiame pačius pirmuosius žingsnius, bet, tikiu, kad išaugsim į kažką labai didelio ir gražaus!